Esenler Kanal Tıkanıklığı Açma

Esenler Kanal Tıkanıklığı Açma

Çok farklı sebeplerden dolayı kanalizasyonlarda tıkanıklık sorunu yaşanabilmektedir. Esenler kanalizasyon açma hizmeti almayı gerektiren tıkanıklık nedenleri arasında usta hatalarının payı olmakla birlikte daha çok kullanıcı hatalarından bahsedilmektedir.

Kanalizasyon tıkanıklık alanında faaliyet gösteren yeni ve dinamik bir işletme olan sukacaklariustasi.com hem usta hem de kullanıcı hatalarından kaynaklı kanalizasyon tıkanıklıklarını gidermekte profesyonel hizmet vermektedir. Tuvalet ve lavabolara atılan cisimler, bazen lavabo ve tuvalet borularda geçer ancak daha önce kanalizasyon borularında kalan atıklarla birleşerek kanalizasyon borularının tıkanmasına sebep olurlar.

Esenler Logar tıkanıklığı açmak için öncelikle logar tıkanmasının sebebi tespit edilmelidir. Logar tıkanıklığı; lağım borularından veya logar kuyusundan kaynaklanan sorunlardan dolayı tıkanmaktadır.
Esenler Kanal Tıkanıklığı Açma firmamız;
 •  Esenler Su Kaçağı Tespiti
 •  Esenler Tıkanıklık Açma
 •  Esenler Robotla Tıkanıklık Açma
 •  Esenler Gider Açma
 •  Esenler Kanal Açma
 •  Esenler Pimaş Açma
 •  Esenler Mutfak Tıkanıklığı Açma
 •  Esenler Lavabo Tıkanıklığı Açma
 •  Esenler Klozet Tıkanıklığı Açma
 •  Esenler Tuvalet Tıkanıklığı Açma
 • Esenle Tıkalı LogarAçma
 •  Esenler Kanalizasyon Açma, konularında hızlı ve yerinde çözümler sunmaktadır.
Esenler Tıkalı Logar Borusu Açma İletişim: || 0532.410.64.59 || Esenler Kırmadan kirletmeden Kanal  Açma için servis isteyebilirsiniz.
Logar borularında meydana gelen tıkanıklıklarda, genellikle en alt katta bulunan daire veya bodrum katta bulunan daire ilk etkilenen daire olmaktadır. En belirgin özelliği tuvalette taşma meydana gelmesidir. Binada bulunan herhangi bir daire, lavaboyu veya tuvaleti kullanması durumunda bodrum katta bulunan dairenin tuvaletinde taşma meydana gelir.

Kanalizasyon tıkanıklığına sebep olan başlıca maddeler genellikle lavabolara atılan ve suda erimeyen katı cisimler ve zannedildiğinin aksine suyla akıp gitmeyen atık yağlardır. Atık yağların oluşturduğu tabakalar zamanla kanalizasyon borusunu tıkar. Peki Esenler kanalizasyon tıkanıklığı nasıl açılır?

İki çeşit logar tıkanıklığı bulunmaktadır. Hatalı kullanımdan kaynaklanan tıkanıklıklar ve kronik diye adlandırılan logar boruları döşendiği zaman yapılan hatalar sonucu meydana gelen tıkanıklıklardır.
Hatalı kullanımdan kaynaklanan tıkanıklar; kullanıcı tarafından tuvalete atılan yabancı cisimler su ile logar kuyusuna kadar taşınamaz. Logar borusu içinde borunun çapını daraltır ve tıkanıklığa sebep olur. Belirtileri bir anda orta çıkabilmektedir.
Kronik logar tıkanıkları ise; logar boruları döşenirken, özellikle betondan yapılan borular bulunmaktadır. Bu betondan yapılan borulara künk adı verilmektedir. Künk boruların boyu birer metredir. Birbirlerine ek yapılmaktadır. Ek yerlerinde conta kullanılmaz. Ek yapılan kısımlar büyük bir hassasiyetle yapılmalıdır. Aksi durumda, zamanla ek yerlerinde su sızıntısı meydana gelir. Su sızıntısından dolayı toprakta çökme meydana gelir. Logar borusu içine sızan toprak tıkanıklığa sebep olur. Bu gibi sorunlarda, logar tıkanıklığı kendini hemen belli etmez. Zamanla kendini göstermektedir.
Logar borularının ek yerlerinde meydana gelen su sızıntısı bazen çökmelere sebep olmaz. Toprak içinde süzülerek bazen bir çukura akar. Bazen de bina temeline sızar. Bina temeline sızan logar suyu bina içinde kötü kokulara sebep olur.
Bir diğer kronik sorun ise; lağım borularının meyilsiz olmasıdır. Logar borularının içinde akan su; logar borusunun meyilsiz olmasından dolayı çok yavaş akar ve zamanla tıkanıklığa sebep olur.

Esenler Kanalizasyon tıkanıklığı nasıl açılır sorusuna geçmeden önce kanalizasyon tıkanıklık nedenleri bilinmeli ve bunlardan kaçınmaya azami dikkat gösterilmelidir. Çünkü dikkat edilmemesi durumunda sık sık kanalizasyon tıkanıklık sorunu yaşanması muhtemeldir.  Ayrıca kanalizasyonun kuyusunun konumu, kanalizasyon borularının seçimi ve montajı gibi hususlar da tüm tesisatçıların dikkat etmesi gereken detaylardır ve bu konularda yapılacak eksik veya yanlış uygulamalar ilerde kanalizasyonun tıkanmasına sebebiyet verebilmektedir. Ayrıca kanalizasyon kuyusunun üzerinin toprakla kapatılması ve daire sahiplerinin ihtiyaç duymadığı için yerini bilmemesi durumunda sukacaklariustasi.com kullandığı cihazlar sayesinde yerine tespit edebilmektedir. Tespit edilen kanalizasyon kuyusu tıkanıklığını giderme işlemi de aynı şekilde son teknoloji ürünü robot cihazlar ve alanında uzman ekiple gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca Esenler kameralı görüntüleme cihazı sayesinde kanalizasyon tıkanıklığının sebebi ve yerini kolayca tespit eden Su Kaçakları Ustası bu bilgiler ışığında  uyguladığını yöntemlerle kanalizasyon borularında yaşanan tıkanıklığı giderir. Kanalizasyon tıkanıklığı nasıl açılır sorusunun cevabı teknolojik gelişmelerle değişmektedir. Sukacaklariustasi.com gibi son teknoloji cihazlarını kullanan tesisat firmaları, tıkanıklığı gidermek için robot cihazları kullanmaktadır. Kanalizasyon tıkanıklık sorununa sebep olan, aynı lavabo tıkanıklığı ve banyo tıkanıklığındaki gibi maddenin ne olduğunu kameralı görüntüleme cihazı sayesinde tespit edildikten sonra, robot cihazların ucuna boruları tıkayan maddeye uygun aparat takılır ve tıkanıklık giderilir. Bu nedenle kanalizasyon tıkanıklık nedenleri bilinmeli ve ona göre hareket edilmelidir. Ancak kanalizasyon tıkanıklığı, kullanıcı hatalarından değil de kanalizasyon kuyusunun yerinden, boruların montajı sırasındaki hatalardan veya boruların eğiminden kaynaklanıyorsa başka işlemlerin yapılması gerekir.

Esenler Kırmadan Kanal Açma & Esenler Tıkanıklık Açma & Esenler Gider Açma & Kameralı Su Tesisatçısı

Share this content:

By Tesisat
https://sukacaklariustasi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir