Evde su kaçağı bulan firmalar arasında Çerkezköy genelinde servis veren Murat tesisat firmamız -50 TL den başlayan fiyatlarla hizmetinizdedir. Yeriniz Çerkezköy hangi semtinde hangi mahallesinde olursa olsun biz geliyoruz. Su kaçağı tespit fiyatını etkileyen faktörler arasında su kaçağının durumu temiz su veya kirli su veya daire mi yoksa iş yerimi olsun ya da geniş alan tespiti yapılacak yerle ilgilidir. Lütfen bizi arayacağınız zaman tespit yapılacak yer ile ilgili detaylı bilgi verin.
Evde Su Kaçağı Var Nasıl Bulunur ?
Çerkezköy su kaçağı bulma firmamız evde iş yerinde ve geniş alanda oluşabilecek kaçakları özel kameralı cihazlarla ve bu cihazları kullanım eğitimi almış personellerle sayesinde bulmaktadır. Su kaçakları genellikle dairelerde alt komşunun tavanına damla veya kabarma şeklinde görülebilir. Bunun için evinizi kırdırmadan önce kameralı cihazlı firmaları arayarak yardım alabilirsiniz çünkü su betonun en zayıf noktasında çıkar ve siz yerini bilemezsiniz cihazı olmayan tesisatçılar da bu konu hakkında size yardımcı olamaz ancak komple tesisat yenilemek zorunda kalırsınız ve bu size maliyeti fazla olacaktır. Sorunlu bölgeyi tespit eden firmalar varken kırıp dökmeye ne gerek var !
Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır ?
Su saati kullanım dışında dönüyorsa evde bir su kaçağı söz konusudur veya hemen alt katınızda yer alan komşunuzun tavanında kabarma veya döküntüler meydana geliyorsa mutlak süratle dairenizi kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

Çerkezköy Su Kaçağı Bulma Firmaları

Murat Tesisat firmamız Çerkezköy içinde su kaçağı bulan firmalar arasında yer almaktadır. Hem temiz su hem de atık su tespiti firmamız ekiplerince garantili olarak yapılır bunun yanında onarım işlemlerini de firmamız garantili olarak yapmaktadır. Kırp dökmeye tesisat yenilemeye son veriyoruz evde su kaçağı bulan firmalar sayesinde gereksiz tadilata son.

Tesisatlar üzerinde bulunan boruların bazen bağlantı noktalarında bazen ise farklı bir noktalarında su kaçakları meydana gelebilmektedir. Söz konusu su kaçakları zaman içinde kendini belli etmekte ve duvar ya da tavanlarda nemlenmeye neden olmaktadır. Zamanında müdahale edilmez ise öncelikle duvar ve tavanda bulunan boyaları kabartarak dökmektedir. Daha sonrada duvar ve tavandan parçalar dökmektedir. Hatta tavada bulunan sıvanın neredeyse tamamını olduğu gibi yere indirebilmektedir ki bu durum daha önce yaşanmıştır. Böyle durumlarda tavandan ziyade insanların hayatları da ciddi tehlikeye girmektedir. Bundan dolayı da sorunların kısa sürede giderilmesi gerekmektedir. Cihazla su kaçağının yerini bulan su tesisatçıları aranarak yardım istenmeli ve sorunun çözülmesi sağlanmalıdır. Cihazla yapılan aramalarda da herhangi bir kırma işlemine gerek olmadığı için işlem çok daha kısa ve kolay olmaktadır.

Evde su kaçağı bulan firmalar tarafından su kaçakları aranırken öncelikle tesisat kapalı konuma getirilmektedir. Daha sonra ise tesisatın durumuna bağlı olarak farklı cihazlar kullanılarak su kaçağı aranmaya başlanmaktadır. Kullanılan cihazlardan bazıları farklı ortamlarda daha iyi çalışmakta ve daha kısa sürelerde netice vermektedir. Özellikle termal kameralar en iyi sonucu ısıtma sistemine ait su kaçaklarında vermektedir. Termal kameralar suların oluşturduğu ısıyı algılamakta ve bunu görüntüye dönüştürmektedir. Sıcak su boruları termal kameralar ile incelendiğinde ısının düz bir hat boyunca ilerlediği görülmektedir. Fakat kaçakların olduğu bölgelerde söz konusu durum daha farklı olmakta ve ısı da dağılma gözlenmektedir. Böylece su kaçakları rahat bir şekilde tespit edilmektedir.

Evde kameralı su kaçağı tespiti yapan tarafından kullanılan bir başka cihaz ise boru içi görüntüleme cihazıdır. Söz konusu cihaz farklı amaçlar için de kullanılmaktadır. Kamera ve kameraya ait bir tane ışığın bulunduğu cihaz böylece karanlıkta dahi rahatlıkla görüntü alabilmektedir. Su kaçağının olduğu bölgeye gönderilen cihazın kablosu oldukça da uzundur. Böylece herhangi bir zorluk yaşanmamakta ve kaçağın olabileceği her yere kamera ulaşabilmektedir. Elde edilen görüntüler ekrana aktarılmakta ve buradan da personeller tarafından görülmektedir. Son olarak yorumlama yapılarak kaçağın yeri tespit edildikten sonra tamir edilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir