Lavabo Tıkanıklığı Açma

Su Kaçakları Ustası Lavabo açma Murat Usta 0532 410 64 59

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Su Kaçakları Usta Lavabo Tıkanıklığı Açma Hizmeti, Lavabolar, tıkanıklığın en fazla yaşandığı yerlerdir. Lavabo tıkandığında lavabo açıcı kullanmak yapılan en büyük hatalardan birisidir. Çünkü lavaboya döktüğünüz kimyasallar contaların erimesine ve bu nedenle su sızmasına neden olmaktadır. Firmamız robotlu ve kameralı sistem kullanarak tıkalı olan lavabo giderini açmakta ve açtıktan sonra kamerayla görüntüleme hizmetini vermektedir.

  • Mutlak sebep yemek artıkları özellikle yağlı yemek artıkları lavaboları tıkarlar.
  • Çay posası dediğimiz çay çöpleri lavabo tıkanıklığının başlıca sebeplerindendir.
  • Bina inşaat halindeyken lavabo giderlerine harç ve moloz dökülmesi olası diğer etkenler arasındadır.
  • Eski binalarda rastlanan bir diğer husus ise, daralan gider boruları yani mutfak lavabo giderlerinin daralması, tortu bağlaması ve kireçlenme gibi etkenlerde diğer tıkanıklık sebeplerindendir.
  • Sebze ve meyve gibi toprak mahsullerini, lavaboda yıkayarak çamur ve ufak taşların lavabo giderini tıkadığı da son zamanlarda rastlanan mutfak gider tıkanıklığı arasında yer alır.

Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkanıklık açmak için evinizde deneyebileceğiniz sınırlı sayıda lavabo açma teknikleri bulunmaktadır. Çoğunlukla tıkanıklığın yakın mesafelerinde aşağıda yazdığımız yöntemler etkili olabilmektedir. Sorunsuz ve masrafsız bir şekilde lavabo açma hizmeti için bizden yardım isteyebilirsiniz.

  • Lavabo açma pompası kullanarak basınç uygulayarak tıkanıklığı açmaya çalışabilirsiniz.
  • Lavabo giderine bağlı olan hortumu çıkartıp sivri bir alet kullanarak, kısa mesafe tıkanıklarını açabilirsiniz.
  • Tazyikli hortum kullanarak ufak çaplı basit tıkanıklıkları açabilirsiniz.

Kameralı Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı açmak için kullanılan sıvılar veya lavabo açıcı pompalarla saatlerce uğraşarak tıkanıklığı açmaya çalışmak eskide kaldı. Yeni nesil lavabo açma yöntemlerinden birisi olan kameralı sistemler, tıkalı olan hattın içerisini görmemize imkan sunar. Lavabo borusunu kamerayla görüntülemek bize ne gibi fayda sağlayabilir ki? diye merak ettiyseniz cevaplayalım.

 Tıkanıklığın oluşması kullanım hatasından olsa bile, bazı durumlarda yapılan işçilik hataları da lavabo tıkanıklığına neden olabilmektedir. Boru içerisi kamerayla görüntülendikten sonra eğimsizlik, boru çapı daralması, inşaat çöküntüsü veya diğer sorunlar var ise ustalarımız tarafından sizlere gösterilir ve kalıcı çözümler için yapılması gereken işlemler size sunulur.

Lavabo Açıcı Kullanılmalı Mı?

Lavabo gideri tıkandığında hepimizin aklına ilk gelecek yöntem lavabo açıcı kullanmaktır. Fiyatının ucuz olması ve tıkanıklığı açması nedeniyle tercih edilir olmuştur. Lavabo açıcıların tıkanıklığı açmadığını söylemek yanlış olur. Borunun yakınlarında biriken atıklar lavabo açıcının içerisinde bulunan asit sayesinde eritilerek açılabilir.

Lavabo açıcının zararları

Borunun içerisinde kalıp haline gelerek boruyu tekrar tıkayabilir, boruların contalarını eriterek su sızmasına neden olur, boruların dayanıklılığını etkiler kırılıp çatlamasına kolaylaştırır. Bu nedenle lavabo açıcı kullanmak son derece yanlış olur, beraberinde birçok masraf çıkabilmektedir.

Lütfen Bizi Aramaktan Çekinmeyin!

Yaşadığınız su tesisat problemini anlatın, 30 dakika içerisinde cevaplayalım!

Ara